لیپوماتیک

پیکرتراشی یا لیپوماتیک عمل زیبایی حذف چربی‌های اضافی بدن است. پیکرتراشی برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود که شامل شکم، باسن، سینه، پشت زانو، پهلو، خط گردن و زیر چانه، ران‌ها و قسمت‌های بالای بازو است.

بیشتر

لیپوماتیک یکی از جراحی‌های زیبایی است که زیبایی‌جویان برای فرم‌دهی به بدن‌شان و زیباسازی آن‌ها استفاده می‌کنند. در این عمل زیبایی چربی‌های اضافی بدن با دستگاه های مختلفی حذف شده و بدن شکل بهتر و جذاب‌تری به خود می‌گیرد. پیکرتراشی برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود که شامل شکم، باسن، سینه، پشت زانو، پهلو، خط گردن و زیر چانه، ران‌ها و قسمت‌های بالای بازو است. در میان این موارد ذکر شده عمل لیپوماتیک شکم و پهلو از سایر موارد شایع‌تر است. عمل لیپوماتیک مانند دیگر عمل‌های جراحی نیاز به مراقبت‌های قبل و بعد از عمل دارد که بهتر است پیش از اقدام به انجام این عمل زیبایی این موارد را دانسته و آگاهانه عمل کنید.

مشاوره رایگان عمل لیپوماتیک

مزایای پیکرتراشی

استفاده از روش پیکرتراشی برای رسیدن به اندام ایده‌­آل مزایای مختلفی دارد که می‌توان از آن‌ها به مواردی همچون احتمال عفونت پایین، بدون نیاز به بستری شدن اشاره کرد. هم‌چنین شکل دهی بهتر بدن نسبت به دیگر عمل‌ها، جراحت و خستگی کم و در نتیجه کاهش سایز بیشتر و راحت‌تر از دیگر مزایای پیکر تراشی است. ورم های جراحی پیکر تراشی تا حدود 40 روز بعد از عمل بهبود پیدا می کنند.

مراقبت‌های قبل از عمل پیکرتراشی

در روزهای قبل از عمل باید از مصرف داروهای تیروئیدی بپرهیزید، لاک ناخن یا هیچ ماده‌ای روی ناخن‌های­تان نداشته باشید، در روز عمل پماد همراه خود ببرید، لباس‌های گشاد ببوشید، مصرف نمک و کافئین خود را پیش از عمل و بعد از آن کنترل کنید. علاوه بر این موارد، پیش از پیکرتراشی، پزشک خود را از بیماری‌های زمینه‌ای که دارید مطلع کنید.

مراقب‌های بعد از لیپوماتیک

بعد از عمل جراحی برای اینکه نتیجه خوبی مشاهده کنید باید برخی از موارد را رعایت کنید. از مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک می‌توان به حمام نکردن 24 ساعت بعد از عمل، ورزش ­نکردن به مدت دو هفته، استفاده نکردن از کمپرس سرد و گرم در نواحی عمل، مصرف غذاهای بدون روغن و نمک، نپوشیدن لباس‌های تنگ، پرهیز از سفرهای هوایی، رانندگی­ نکردن به مدت 18 ساعت، استفاده ­کردن از گن مخصوص در روزهای بعد عمل و غیره اشاره کرد. با انجام و رعایت این موارد می‌توانید بهترین نتیجه را از عمل جراحی خود بگیرید و دوران نقاهت کوتاه‌تری را تجربه کنید.

هزینه لیپوماتیک
شکم و پهلو

هزینه انجام عمل جراحی می‌تواند به عوامل بسیاری بستگی داشته باشد. تجربه و مهارت متخصص لیپوماتیک می‌تواند مهم‌ترین موردی باشد که در عمل پیکرتراشی دخیل است. علاوه بر این مورد ناحیه‌ای از بدن که می‌خواهید تحت عمل جراحی قرار بگیرد، نوع بیمارستان، روش انجام عمل و بسیاری از موارد دیگر می‌توانند در هزینه عمل تاثیر داشته باشند.

دکتر محمدنادر پورمند یکی از متخصصین این حوزه است که سابقه درخشان و موفقی داشته و می‌تواند بهترین گزینه برای انجام عمل لیپوماتیک باشد. شما می‌توانید برای رسیدن به بدن ایده­‌آل و خوش فرم‌تر، نزد متخصص پیکرتراشی اقدام به مشاوره رایگان در مورد عمل لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی کنید. همچنین برای آگاه شدن از هزینه جراحی با مشاور دکتر محمدنادر پورمند در ارتباط باشید و پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه را دریافت کنید.

مشاوره رایگان عمل پیکرتراشی

مقالات تخصصی لیپوماتیک

پرسش های متداول

پاسخ به سوالات شما درباره عمل زیبایی پیکرتراشی | لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک چربی های شکم و پهلو تخلیه می شوند. از آنجا که چربی وزن زیادی ندارد، تنها حجم کاهش می یابد نه وزن! مانند اینکه داخل کیسه ای مقدار زیادی پنبه باشد، این کیسه وزن زیادی ندارد اما حجم زیادی اشغال می کند و با خارج کردن پنبه ها از کیسه حجم آن تغییر می کند و وزن آن تغییر قابل ملاحظه ای نمی کند.

از آنجایی که زیباجویان بعد از عمل پیکرتراشی، برای حفظ اندام خود موظف به انجام ورزش و استفاده از رژیم غذایی هستند، این فعالیت بدنی و داشتن رژیم غذایی مناسب به مرور وزن شان را نیز کم می کند.

نکته ای که باید توجه داشت تغییر سایز پس از عمل پیکرتراشی است به طوری که بعد از عمل، سایز شما نسبت به قبل تغییر زیادی می کند.

بلی، پس از عمل پیکرتراشی یا همان لیپوماتیک سایز به نسبت زیادی تغییر می کند. به عنوان مثال اگر قبل از عمل شلوار سایز 45 می پوشیدید، پس از عمل و خوابیدن ورم ها، سایز شما به 40 تغییر پیدا می کند.

توصیه ما به شما اینست که چنانچه می خواهید در فاصله کمی مثلا یکسال قبل از بارداری اقدام به عمل ابدومینوپلاستی کنید بهتر است زمان عمل را به بعد از بارداری موکول کنید. ابدومینوپلاستی بعد از بارداری باعث می شود اندام مناسب خود را بعد از بارداری نیز داشته باشید. اما اگر قصد بارداری در آینده دارید انجام این عمل مشکلی ایجاد نمی کند.

عمل لیپوماتیک دوره نقاهت طولانی ندارد. در عمل پیکرتراشی زیباجو می تواند از روز پس از عمل به تدریج به امور روزمره زندگی بپردازد. در عین حال توصیه می شود 7 الی 10 روز استراحت کافی داشته باشد و ترجیحا مرخصی بگیرد. پس از آن و طی دوره نقاهت می تواند سر کار برود و محدودیتی ندارد. طبیعتا مدت زمان دوره نقاهت بسته به دو عامل سن زیباجو و حجم زیباجو متفاوت است.

دوره نقاهت جراحی ماموپلاستی طولانی نیست. زیباجو می تواند از فردای روز عمل به تدریج به امور روزمره زندگی بپردازد. اما توصیه می شود 7 الی 10 مرخصی گرفته و در محل کار حاضر نشود. پس از آن و طی دوره نقاهت می تواند سر کار برود و مشکلی برای وی ایجاد نمی شود. مدت زمان دوره نقاهت بسته به سن و حجم زیباجو متفاوت است.

WeCreativez WhatsApp Support
مشاور 1
سلام. چطور می تونم کمکتون کنم؟