پروتز سینه

پروتز سینه برای رفع عیب‌های ظاهری سینه و کوچکی سینه است و باعث فرم‌دهی به سینه می شود. در این مدل جراحی زیبایی، عیوبی مانند عدم قرینگی و افتادگی سینه‌ها نیز رفع خواهد شد. پروتز سینه یکی از انواع جراحی زیبایی سینه است.

بیشتر

پروتز سینه یکی از انواع جراحی زیبایی سینه است. جراحی پروتز سینه برای رفع عیب‌های ظاهری سینه و کوچکی سینه است و باعث فرم‌دهی به سینه می شود. در این مدل جراحی زیبایی، عیوبی مانند عدم قرینگی و افتادگی سینه‌ها نیز رفع خواهد شد. عمل زیبایی پروتز پستان در کنار پیکرتراشی، تناسب اندام شما را بیشتر به چشم خواهد آورد. تاثیر این عمل در صورت مراقبت مناسب دائمی خواهد بود. در جراحی پروتز دائمی سینه بسته به سلیقه زیباجو و شکل اولیه بافت سینه دو نوع پروتز بکار می رود. پروتز سینه گرد و پروتز سینه اشکی که نوع اول آن بیشتر مورد پسند ایرانیان هستند.

مشاوره رایگان عمل پروتز سینه

مزایای انجام پروتز پستان

  • حجیم و خوش‌فرم شدن سینه‌ها
  • افزایش جذابیت ظاهری هیکل و استایل
  • افزایش اعتمادبه‌نفس فردی
  • به وجودآمدن تعادل در اندام‌ها و تقارن در بدن

برای پروتز پستان از چه برندهایی استفاده می‌شود؟

پروتز متشکل از یک بافت مصنوعی نرم است که برای شکل‌دهی و حجم‌دهی به سینه‌ها استفاده می‌شود. در تولید این بافت مصنوعی ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود و دارای اشکال گوناگونی هستند‌. در کل یک پروتز استاندارد از موادی ساخته شده است که با بدن انسان سازگار است و آسیبی به بافت دیگر نمی‌زند. از برند های پروتز سینه می‎توان به آریون، منتور و موتیوا اشاره کرد. این برندها از تولیدکنندگان مطرح و شناخته شده در دنیا هستند.

بافت‌های پروتزی در کدام ناحیه قرار می‌گیرند؟

عوامل مختلفی نظیر وضعیت پوست، سن، بارداری و شیردهی در آینده و… در انتخاب سایز، نوع و محل قرارگیری پروتز تاثیر دارند. به طور کلی، بافت پروتزی را در زیر سینه یا زیر عضله سینه قرار می گیرد. اما بسته به بافت سینه و استخوان بندی فرد می تواند روی عضله سینه نیز قرار گیرد. قبل از انجام عمل، پزشک جراح چندین جلسه بررسی و مشاوره برگزار می‌کند تا از محل دقیق و مناسب قرارگیری پروتزها، مطمئن شود.

چه افرادی می‌توانند از پروتز پستان استفاده کنند؟

به‌طور کلی خانم‌هایی با شرایط زیر می‌توانند جراحی زیبایی پروتز سینه را انجام دهند:

  • خانم‌هایی که به دلیل افزایش سن، بارداری و شیردهی، کاهش وزن و عوامل وراثتی و… دچار شل‌شدگی و افتادگی سینه هستند.
  • خانم‌هایی که دارای سینه‌های بسیار کوچک هستند و قصد تغییر سایز دارند.
  • خانم‌هایی که بخشی یا همه بافت سینه خود را به خاطر جراحی سرطان پستان از دست داده‌اند.

توجه داشته باشید که خانم‌های باردار و خانم‌هایی که در دوران شیردهی هستند، می‌توانند این عمل زیبایی را بعد از این دوران انجام دهند. محدوده سنی مجاز برای انجام عمل 18 سال به بالا است.

برای انجام جراحی زیبایی پروتز پستان
چقدر هزینه لازم است؟

جراحی پروتز سینه در دسته‌ عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرد و هزینه آن تحت پوشش بیمه نیست. در نتیجه تامین کل هزینه بر عهده خود بیمار است. عواملی همچون میزان تخصص و مهارت پزشک، محل کلینیک، نوع برند پروتز مورد استفاده و… بر میزان قیمت و هزینه عمل پروتز سینه تاثیر می‌گذارد. بسیاری از پزشکان قبل از عمل چندین جلسه مشاوره برگزار می‌کنند تا بهترین گزینه را برای مراجعه‌کننده انتخاب کنند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت جراحی پروتز پستان و مشاوره رایگان به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

مشاوره رایگان عمل پروتز سینه

مقالات تخصصی جراحی سینه

پرسش های متداول

پاسخ به سوالات شما درباره انواع عمل زیبایی سینه

پروتز سینه | لیفت سینه | ماموپلاستی

خیر، در جراحی پروتز به غدد شیردهی و بافت سینه آسیبی وارد نمی شود و تنها حجم سینه از طریق قرار دادن پروتز افزایش می یابد. بنابر این تعبیه پروتز سینه هیچ مانع و محدودیتی برای شیردهی ایجاد نمی کند.

جراحی های سینه مانند پروتز سینه، ماموپلاستی کاهنده و لیفت سینه ریسک سرطان سینه را افزایش نمی دهند اما تشخیص سرطان را سخت تر می کنند. به همین جهت قبل از انجام انواع جراحی سینه حتما زیباجو باید سونوگرافی یا ماموگرافی سینه انجام دهد.

برای جراحی پروتز سینه، قراردادن پروتز روی عضله برتری بر زیر آن ندارد. بسته به مورد و به تشخیص پزشک ممکن است پروتز روی عضله قرار بگیرد و برای زیباجوی دیگری پروتز زیر عضله تعبیه شود.

حس سینه بعد از جراحی های سینه کاملا برمی گردد. مدت زمانی که طول می کشد تا حس این اندام به حالت طبیعی خود برگردد متفاوت است و ممکن است دو هفته یا بیشتر طول بکشد.

 به دلیل اینکه پروتز های سینه مورد استفاده از نوعی نیستند که در اثر پارگی مایعی از آنها خارج شود. لذا در صورت مراقبت می توانند مادام العمر باقی بمانند و نیاز به تعویض پروتز نیست.

در پاسخ به این سوال که زمان مناسب برای تعویض پروتز سینه چه زمانی است باید بگوییم تا زمانی که آسیب شدید یا چاقو به آنها وارد نشود نیاز به تعویض نیست. در صورت مراقبت از پروتز سینه، می توانند مادام العمر باقی بمانند و نیازی به تعویض آنها نیست.
جراحی پروتز سینه دوره نقاهت ندارد. زیباجو می تواند در فاصله کمی، بعد از عمل، حدود 2 الی 3 ساعت بیمارستان را ترک کند. تنها لازم است استراحت کافی و مصرف مایعات مناسب داشته باشد. پس از دو سه روز از عمل می تواند سر کار برود و محدودیتی ندارد. مدت زمان دوره نقاهت در زیباجویان با حجم بیشتر و همین طور سن بیشتر متفاوت است.

امکان دریافت مشاوره رایگان برای تمامی عمل‌های زیبایی دکتر پورمند وجود دارد. برای دریافت مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

خیر، این تصور اشتباه که بعد از عمل جراحی پروتز سینه در پرواز با هواپیما پروتز می ترکد اشتباه است. پروتز ها در صورتی که مورد اصابت ضربه شدید یا تصادف قرار نگیرند هیچ مشکلی برایشان پیش نمی آید.

خیر، در جراحی لیفت سینه تغییری در حجم سینه داده نمی شود. در این جراحی همان حجمی که وجود دارد به بالا کشیده می شود و تغییری در سایز سینه داده نمی شود. چنانچه زیباجو بخواهد علاوه بر لیفت سینه، سایز و حجم سینه را کاهش دهد می‌بایست جراحی ماموپلاستی کاهنده انجام دهد. ماموپلاستی نوعی از جراحی سینه است که در آن حجم سینه کاهش پیدا می کند. 

WeCreativez WhatsApp Support
مشاور 1
سلام. چطور می تونم کمکتون کنم؟