عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟ (4)

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟ در حال حاضر معیار‌های مختلفی برای زیبایی ظاهری وجود دارد که اندام زیبا یکی از آن‌ها است. عمل لیپوماتیک یک عمل پیکر تراشی است که با حذف چربی‌های اضافی در بخش‌های مختلف بدن، موجب لاغری و در نتیجه زیبایی اندام می‌شود. این جراحی زیبایی یک جراحی کم‌تهاجم بوده است که از دوره نقاهت کوتاهی برخوردار است. امروزه افراد بسیاری برای داشتن ظاهری مناسب و دلخواه، برای انجام این جراحی اقدام می‌کنند. اگر شما نیز دوست دارید در مورد این جراحی اطلاعات کسب کنید، پس بهتر است با ما همراه باشید.

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟ (1)

عمل پیکر تراشی چیست؟

این جراحی یک روش بی‌خطر و جدید است که که برای لاغری موضعی مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که در یکی از قسمت‌های بدن چاق هستند و با ورزش و رژیم‌های غذایی نمی‌توانند به تناسب اندام برسند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. در این روش نیازی به برش‌های عمیق و وسیع نیست؛ بلکه پزشک با ایجاد برش‌های کوچک در ناحیه مورد‌نظر این جراحی را انجام می‌دهد. پس از برش، لوله‌های کونولا را زیر پوست و محل تجمع چربی‌ها وارد می‌کنند. سپس اقدام به استخراج آن‌ها می کنند.

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟ (2)

لیپوماتیک مناسب چه افرادی است؟

بهترین متقاضی عمل لیپوماتیک فردی است که از چاقی موضعی و وجود توده‌های چربی در بخش‌های مختلف بدن مانند بازو، شکم، ران یا پهلو ناراحت است. این توده‌های چربی غالبا حتی در برابر سختگیرانه‌ترین رژیم‌های لاغری و جدی‌ترین برنامه‌های ورزشی مقاوم است. البته در برخی موارد، آن موضوع منشاء ژنتیکی دارد. در این روش با کنار زدن لایه‌های چربی، شکمی شش‌تکه را به نمایش می‌گذارند. فردی که برای این جراحی اقدام می‌کند، باید وزنی نرمال داشته باشد؛ چرا‌که ثابت بودن وزن بسیار مهم است.

 • پیکر تراشی یک روش کاملا فردی است و شما بسته به شکل اندامتان لاغر می‌شوید. انتظار نداشته باشید که کل بدنتان همانند یک مدلینگ شود زیرا این کار سخت و حتی خطرناک است.
 • افرادی که سیگاری نیستند و معمولا از سلامت خوبی برخوردار هستند، بهترین گزینه برای عمل لیپوماتیک به شمار می‌روند.
 • ویژگی ارتجاعی پوست و عضله از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. در‌ واقع، اگر بیمار از قبل وزن زیاد و قابل توجهی را از دست داده و دارای پوست‌های اضافی و شل شده باشد، این روش برای او فقط ممکن است این نواقص را بدتر کند.
 • افراد مناسب، افرادی هستند که رژیم یا ورزش برای دفع چربی‌های اضافه در آن‌ها پاسخگو نبوده و همچنان نگران چربی‌های اضافه در برخی از نواحی بدن خود هستند.

آمادگی های لازم قبل از عمل لیپوماتیک چیست؟

پزشک جراح قبل از انجام جراحی، شرایط مراجعه‌کننده را بررسی می‌کند. پس از بررسی شرایط، در صورت نیاز جراحی تأیید می‌شود. به این منظور پزشک کلیه جوانب را می‌سنجد و پس از آنکه اطمینان حاصل کرد که متقاضی شرایط لازم را دارد، تاریخ جراحی را تعیین می‌کند. پزشک در این جلسه از مراجعه‌کننده می‌خواهد که دلایل خود را برای انجام عمل زیبایی شرح دهد و بگوید چه مشکلی باعث ناراحتی‌اش شده است. بسیاری از مراکز برای کمک به مراجعه‌کنندگان مشاوره رایگان عمل پیکرتراشی را ایجاد کرده‌اند.

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟ (3)

مزایای عمل لیپوماتیک چیست؟

 1. در این روش برخلاف سایر روش‌ها، چربی در زیر پوست جمع نمی‌شود. در نتیجه یک پوست کاملا یکنواخت را خواهید داشت.
 2. دوره نقاهت پیکرتراشی مشابه روش‌های دیگر است؛ به‌طوری‌که سه ماه باید از گن پیکر تراشی استفاده شود.
 3. از‌ آنجایی‌که به ترابکولا‌های پوستی صدمه کمتری وارد می‌شود، جمع‌شدن پوست به مراتب بهتر انجام می‌گیرد.
 4. بسته به نظر پزشک بیهوشی این جراحی هم با بیهوشی و یا با استفاده از بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. در این‌صورت نیازی نیست تا درباره عوارض بیهوشی نگران باشید.

برای مطالعه بیشتر مقاله مزایای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو را بخوانید.

قبل از عمل لیپوماتیک چه آزمایشاتی باید انجام شود؟

 • جراح باید قند مراجعه‌کننده را بررسی کند تا بیماری قند کنترل‌نشده‌ای نداشته باشد.
 • یکی دیگر از مواردی که باید بررسی شود، فشار خون متقاضی است.
 • بررسی عمل‌هایی که بیمار انجام داده است.
 • آیا بیمار قبلا سابقه سکته مغزی یا قلبی داشته؟ یا به‌طور‌ کلی دارای بیماری قلبی عروقی است؟
 • آیا متقاضی مبتلا به بیماری‌های مزمن است؟
 • بررسی استفاده متقاضی از دارو‌های ضد‌انعقاد خون، از دیگر موارد مورد‌نیاز است.
 • فرد مبتلا به بیماری، همراه با ضعف سیستم ایمنی بدن است؟
عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟ (4)

 

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک چیست؟

 • دوره نقاهت پس از عمل لیپوماتیک ۳ تا ۷ روز است. توصیه می‌شود تا چند ساعت پس از جراحی استراحت مطلق داشته باشید.
 • چنانچه احساس درد و بی‌حسی داشتید، با پزشک خود مشورت کنید.
 • بعد از عمل لیپوماتیک هیچ محدودیت حرکت ندارید و فعالیت های روزمره را می توانید با نظر پزشک خود انجام دهید.

انجام عمل لیپوماتیک با دکتر محمدنادر پورمند

دکتر محمدنادر پورمند با داشتن بیش از ۱۰ سال سابقه، به یکی از با‌تجربه‌ترین پزشک‌های عمل زیبایی تبدیل شده است. دکتر پورمند بالغ بر بیش از ۱۰ هزار عمل لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی، پروتز سینه و… در طول سال‌های فعالیت خود انجام داده است. شما می‌توانید به‌منظور دریافت مشاوره با شخص دکتر محمدنادر پورمند ارتباط بگیرید‌ تا برای داشتن یک جراحی با‌کیفیت آماده شوید.

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
مشاور 1
سلام. چطور می تونم کمکتون کنم؟