بهترین زمان شروع و ورزش‌ های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی (2)

بهترین زمان شروع و ورزش‌ های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی

ورزش‌ های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی کدامند؟ بهترین زمان شروع این ورزش‌ ها چه زمانی است؟ بعد از عمل چه رژیم غذایی باید مصرف کرد؟ در این مقاله قصد داریم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم و ورزش‌های مناسب ابدو، زمان مناسب برای شروع آن، مزایا و رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی را شرح دهیم.

ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی که به آن تامی تاک نیز می‌گویند، یکی از انواع عمل‌های جراحی پلاستیک زیبایی است. در این عمل چربی اضافه حذف و پوست‌اضافی ناحیه شکم و عضلات این قسمت تنگ و صاف می‌شود.

شروع ورزش بعد از عمل زیبایی

افرادی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند، به‌دلیل برشی که روی بدن آن‌ها ایجاد می‌شود محدودیت حرکت دارند. در نتیجه باید جهت جوش‌خوردن این برش و ترمیم عضلات، فعالیت های مختلفی انجام دهند.

بهترین زمان شروع فعالیت ورزشی بعد از ابدو

بهترین زمان شروع ورزش ابدومینوپلاستی یک ماه بعد از عمل است. در این مدت ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی بسیار مناسب هستند. اما برای ورزش‌هایی که مستقیما به عضلات شکم فشار وارد می‌کنند مانند دراز‌نشست، زمان مناسب 6 ماه بعد از عمل است. به‌طور کلی، رژیم غذایی و ورزش بعد از عمل ابدو بسیار به بهبود نتیجه اندام کمک می‌کند.

مزایای ورزش کردن بعد از ابدومینوپلاستی

با انجام ورزش و مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی، شما می‌توانید نتیجه بهتری از عمل خود داشته باشید و برشی که روی بدن شما ایجاد شده سریع‌تر جوش می‌خورد.

ورزش کردن عضلات شکم را تقویت می‌کند. شکم در مقایسه با قسمت‌های دیگر بدن، به سطح پوست نزدیک‌تر است. در نتیجه انجام ورزش مناسب‌ترین راه جهت بازیابی قدرت عضلات عمیق‌تر است. عضلات بدن از سطح شکم محافظت می‌کند و ورزش در کاهش تنش و استرس برای عضلات جدا‌شده موثر است.

دکتر محمد نادر پورمند متخصص جراحی زیبایی است که حدود 2 دهه سابقه انجام عمل‌های زیبایی را دارد. وی فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرده و بیش از 10هزار عمل که شامل پروتز‌سینه، لیپوساکشن، لیفت شقیقه و ابدومینوپلاستی انجام داده است.

برای انجام انواع عمل‌های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی و مشاوره رایگان عمل ابدو می‌توانید به سایت یا مطب دکتر محمد نادر پورمند مراجعه کنید تا ابهامات شما در مورد عمل ابدو برطرف شود.

ورزش‌ های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی

در این بخش‌ از مقاله به معرفی ورزش‌ های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی می پردازیم. این ورزش‌ها شامل موارد زیر هستند:

1.     حرکت حشره مرده

حرکت حشره مرده (ددباگ) یکی از ورزش های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی است که برای انجام آن، باید به پشت خوابیده و پاهای خود را خم کنید به طوری که انگار روی صندلی نشسته‌اید. حال دست خود را تکان دهید و پای مخالف آن را به سمت بیرون بکشید. هنگام انجام حرکت ددباگ، روی شکم خود تمرکز کنید.

2.     حرکت پاشنه (heel slides)

این ورزش عضلات ران و لگن شما را مورد هدف قرار می‌دهد. برای انجام آن ابتدا روی زمین دراز کشده و زانوی خود را خم کنید. حال پای خود را به سمت بیرون بکشید تا صاف شود.

3.     ورزش ایروبیک بعد از ابدو

یکی دیگر از ورزش های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی تمرینات ایروبیک است. با انجام این تمرینات، استقامت بدن بهبود یافته و به تناسب اندازه شما کمک می‌کند. همچنین انجام این تمرینات هورمون آندورفین را در بدن شما ترشح می‌کند که در شادی و کاهش استرس موثر است. ورزش‌های هوازی مناسب به شرح زیر هستند:

4.     دویدن یا آهسته دویدن

یکی از ورزش‌های هوازی برای بعد از عمل ابدو دویدن یا آهسته دویدن است. برای این کار کافی است در هوای آزاد بیرون بروید و دویدن را شروع کنید.

5.     دوچرخه‌سواری ثابت

استفاده از دوچرخه ثابت می‌تواند جزء ورزش‌های مفید بعد از ابدومینوپلاستی باشد. اگر هنگام دویدن احساس ناخوشایندی دارید، می‌توانید آن را با دوچرخه ثابت جایگزین کنید.

6.     ورزش بشین و پاشو

با انجام این حرکت، فرایند التیام درد سریع‌تر شده و از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌شود. برای این کار ابتدا روی سطح صاف بنشینید، سپس بایستید و این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

مراقب باشید که به قسمت جراحی شکم فشاری وارد نکنید. درصورتی‌که بدنتان شروع به لرزیدن کرد، حرکت را متوقف یا آهسته کنید. همچنین هنگام انجام این عمل از نزدیکان خود بخواهید تا مراقب شما باشند.

رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بهترین زمان شروع و ورزش‌ های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی (1)

بعد از ابدومینوپلاستی باید مواد غذایی زیر را مصرف کنید:

پروتئین

غذاهایی که سرشار از پروتئین هستند مانند گوشت بدون چربی، ماهی، مرغ، لوبیا، تخم‌مرغ، ماست و پنیر در روند بهبود پس از عمل ضروری هستند.

ویتامین

ویتامین‌ها با عفونت مبارزه می‌کنند و باعث کاهش التهاب و تقویت بازسازی سلولی می‌شوند. برای دریافت این ویتامین‌ها می‌توان از انواع مکمل‌ها استفاده کرد. از جمله آنتی‌اکسیدان‌هایی که می‌توانند در بهبود عمل ابدومینوپلاستی کمک کنند ویتامین c و E هستند. همچنین مصرف میوه‌هایی مانند آووکادو و آناناس در دریافت ویتامین‌ها کمک می‌کنند.

آب‌کافی

مصرف حداقل 7 لیوان آب در طول روز در روز‌های اول بعد از جراحی ضروری است. کم‌آبی جزء خطرناک‌ترین اتفاقات در دوره بهبود زخم شکم است.

جمع‌بندی

در این مقاله ورزش های مناسب بعد از ابدومینوپلاستی را مورد بررسی قرار دادیم. برای انجام ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی می بایست از یک ماه بعد از عمل اقدام کنید. اما برای ورزش‌های سنگین مانند دراز نشست باید 6 ماه بعد از عمل صبر کنید تا بتوانید آنها را انجام دهید.

برخی از ورزش‌هایی که می توانید بعد از عمل انجام دهید شامل پیاده‌روی، بشین پاشو و ایروبیک می‌شوند. همچنین رژیم غذایی که بعد از عمل توصیه می شود شامل پروتئین‌ها، ویتامین و آب‌کافی است.

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *